Augustów ma od grudnia 2018 roku bezpośrednie połączenie pociągiem TLK z Gliwicami przez Warszawę i Białystok, w poprzednich latach było też połączenie ze Szczecinem (w sezonie letnim ze Świnoujściem) przez Poznań, Warszawę i Białystok. W tej chwili nie wiadomo, jak będzie w letnim rozkładzie. Z wielu innych miast można dojechać przesiadając się w Warszawie lub Białymstoku. Lokalne pociągi łączą też Augustów z Białymstokiem, Suwałkami i Kownem. Aktualne połączenia można sprawdzić na stronach PKP.

Dworzec kolejowy Augustów znajduje się około 4 km od centrum miasta i 3,5 km od naszego domu. Uwaga: dworzec w Augustowie obecnie jest zamknięty, nie działa kasa, bilety na wszystkie pociągi najlepiej kupować online (intercity, przewozy regionalne), można też bez dopłaty u konduktora w pociągu.

Można do naszego domu na Zarzeczu dojechać z dworca miejskim autobusem linii 1. Jest 6 kursów dziennie niezbyt dobrze zgranych z rozkładem jazdy pociągów (rozkład tutaj), autobusy nie kursują w soboty, niedziele i święta. Przystanek autobusowy jest po drugiej stronie torów w stosunku do dworca, przejście kładką nad torami. Dojazd do nas taksówką (adres: Zarzecze 14) kosztuje kilkanaście złotych. W porze przyjazdów pociągów z reguły taksówki czekają na placu przed dworcem. W razie potrzeby można zamówić taksówkę przez telefon: 87 643 1515 lub 87 643 3333 lub 87 643 2828.


Wyświetl większą mapę