Augustów ma od grudnia 2016 roku bezpośrednie połączenia pociągami TLK z Krakowem przez Warszawę i Białystok oraz ze Szczecinem (w sezonie letnim ze Świnoujściem) przez Poznań, Warszawę i Białystok. Z wielu innych miast można dojechać przesiadając się w Warszawie, Białymstoku lub Poznaniu. Lokalne pociągi łączą też Augustów z Białymstokiem, Suwałkami i Kownem. Aktualne połączenia można sprawdzić na stronach PKP.

Dworzec kolejowy Augustów znajduje się około 4 km od centrum miasta i 3,5 km od naszego domu. Uwaga: dworzec w Augustowie obecnie jest zamknięty, nie działa kasa, bilety na wszystkie pociągi najlepiej kupować online (intercity, przewozy regionalne), można też bez dopłaty u konduktora w pociągu.

W poprzednich latach można było do naszego domu na Zarzeczu dojechać z dworca miejskim autobusem linii 1. Nastąpiły jednak zmiany, nie wiadomo, czy w roku 2018 linia ta będzie kursować i jaki będzie rozkład (informacje tutaj). Przystanek autobusowy jest po drugiej stronie torów w stosunku do dworca, przejście kładką nad torami. Dojazd do nas taksówką (adres: Zarzecze 14) kosztuje kilkanaście złotych. W porze przyjazdów pociągów z reguły taksówki czekają na placu przed dworcem. W razie potrzeby można zamówić taksówkę przez telefon: 87 643 1515 lub 87 643 3333 lub 87 643 2828.


Wyświetl większą mapę